HTS Analiz Raporu Nedir?

HTS analiz raporu, GSM operatörüne ait trafik kayıtlarının diğer bir ifadeyle baz istasyonu kayıtlarının incelenmesidir. HTS kayıtlarında arama bilgisi (arayan, aranan, arama zamanı, arama süresi, arama noktası ve sinyal alınan baz istasyonları), ile mesajlaşmanın ne zaman ve kimler aracılığı ile gerçekleştiği tespit edilmektedir.

HTS analizi, birçok suçun tespit edilmesi konusunda oldukça faydalı bilgiler elde edilmesini sağlamaktadır. HTS raporu, iki operatör arasında gerçekleşen iletime ait bilgilerinin tespiti, dinlenmesi ve kayıt altına alınmasını kapsamaktadır. HTS baz istasyonu raporu, BTK tarafından ilgili makama gönderilmekte ve gönderilen HTS raporu, karmaşık bir yapıyı oluşturmaktadır. Bilişim uzmanı tarafından incelenen HTS raporunda teknik bilgiler yer almaktadır.

HTS analiz raporunda, telefon numarası, bağlantı türü, bağlantı başlangıç zamanı, bağlantı süresi, bağlantının bitiş zamanı, ip adresi, İMEİ bilgileri, alınan ve gönderilen veri miktarları, bağlanılan baz istasyonlarının kayıtları yer almaktadır. İki operatör arasında gerçekleştirilen iletişimde HTS baz istasyonu özelliği, iletişimin karşılıklı olarak değerlendirilmesi (arayan/aranan, mesaj gönderen/ mesaj alan) ve birbirinden farklı iletişim kanallarının bütün olarak değerlendirilmesi, yorumlanması, istatistik bilgilerinin çıkarılması ve raporlandırılması yapılmaktadır.

HTS raporunda, baz istasyonları harita görünümünde ve incelenmesi talep edilen operatöre ait kullanıcı aktivitelerinin (hız, süre vb.) bilgilerin şeması yapılmakta, dosya içerisinde var olan bilgi ve belgeler kapsamında çelişkilerin ispatlarla ortaya konması ve bunların raporlanması konusunda önemli deliller elde edilmektedir.

HTS Baz İstasyonu Raporu ile

  • Baz istasyonu uyuşmazlığı inceleme
  • Baz istasyonu HTS analiz raporu
  • HTS baz istasyonu analiz raporu
  • HTS (Konuşma Kaydı) Analizi
  • Ankesörlü telefona ait HTS analizi,

Similar Posts